Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vllaznia, rikthehet Gilman Lika

Gilman Lika kthehet në shtëpi. Mesfushori është zyrtarisht i Vllaznisë, që komunikoi firmën për një vit me opsion edhe për vitin pasardhës me mesfushorin shkodran. Pas dy viteve te Tirana në këtë mënyrë Gilman Lika kthehet sërish në klubin ku u rrit futbollistikisht me skuadrat e akademisë për të nisur më pas karrierën si profesionist me skuadrën e parë të Vllaznisë nga 2004 deri në 2008 për të nisur më pas një tur jashtë vendit kryesisht në kampionatin turk.

30-vjecari konsiderohet një përforcim i rëndësishëm për skuadrën e Armando Cungut ku deri më tani i është kushtuar rëndësi rinovimit të kontratave me një pjesë të futbollistëve që mbyllën sezonin e kaluar, ndërkohë që përforcimi tjetër i kësaj vere Edon Hasani debutoi me gol në miqësoren e luajtur me Lacin. Gilman Lika pritet të prezantohet para mediave këtë të premte ndërkohë që Vllaznia vijon punën për plotësimin e skuadrës që këtë verë ka pësuar disa largime, ai më i rëndësishmi i kapitenit Shtubina që iu bashkua para pak ditësh kampionëve të Kukësit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....