Kategoria Superiore

Vllaznia rritet nga java në javë, mungesat nuk ia zbehin cilësinë e lojës

Edhe më optimisti nuk do ta kishte menduar se pas 14 javësh kampionat, Vllaznia mund të ishte në krye të renditjes në fillim të sezonit dhe jo vetëm që do të ishte në krye, por mbi të gjitha që do të kishte një diferencë prej 9 pikësh ndaj rivalëve.

Por ato pikë diferencë nuk janë rastësisht për Vllazninë, për faktin se në këto 14 javë realisht shkodranët kanë qenë ekipi më i miri, me lojën më cilësore dhe me më tepër vazhdimësi. Në fazën e parë madje kur humbën 2-4 me Kukësin në shtëpi, jo vetëm që nuk morën tatëpjetën, por ishin në gjendje të ktheheshin menjëherë te rezultatet e pritshme.

Më tepër se cilësitë individuale të një lojtari në veçanti, te Vllaznia ajo që mbizotëron dhe që bën diferencën është forca e grupit. Edhe ndaj Kukësit, pavarësisht mungesës së disa titullarëve, sërish përfundimi ishte i njëjtë duke shprehur të njëjtën sintoni në lojë, me lojtarët që gjejnë me lehtësi njëri-tjetrin në sulm, ndërtojnë aksione me pasime të gjata për të mbërritur në thellësi, lëvizin në mënyrë të njëtrajtshme dhe mbi të gjitha janë produktivë përpara portës.

Nëse kampionati thotë gjithmonë të vërtetën, e sigurt është që vërtetë Vllaznia e meriton vendin që ka në klasifikim dhe me derbin e kryeqytetit që qëndron pas porte, mund të ketë shansin për të patur një tjetër shkëputje në renditje, për një kampionat që deri në këto çaste ka folur vetëm me gjuhën e tyre.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency