Kategoria Superiore

Vllaznia s’ia del të fitojë ndaj Laçit, Stazhilla i pakalueshëm

Nuk pati fitues në “Loro Boriçi” në takimin mes Vllaznisë dhe Laçit, me ndeshjen që përfundoi pa gola me gjithë rastet e krijuara në portat respektive.

Pjesa e parë ishte disi e përgjumur, me të dyja skuadrat që u shfaqën tepër të ngadalta dhe të lexueshme në aksionet e tyre. Në minutën e 22-të, Laçi dha një shkëndijë në portën e Vllaznisë me anë të Bedri Grecës, por tentativa e tij përfundoi jashtë. Ndërkohë, në minutën e 39-të, golashënuesi më i mirë i Superiores Nabueze, goditi keq topin, i vetëm përballë portierit.

Në pjesën e dytë Vllaznia u shfaq disi me aktive. Në minutën e 57-të shkodranët kërcënuan portën e Laçit. Krosim i Likës nga krahu i djathë, teksa tentativa e Shtubinës me kokë u ndal nga portieri Stazhilla.
Tjetër krosim në zonë, këtë herë i Gligorovoit, por topi u devijua dhe u kontrollua nga Stazhilla.

Kuqeblutë pretenduan për një prekje të topit më dorë nga Domgjoni, por nga pamjet duket qartë që gjithçka ishte e rregullt (60’).

Situata u tensionua pak minuta më vonë, trajneri Mirsad  Jonuz debatoi me gjyqtarin Kridens Meta e  ky i fundit e ndëshkon me karton të verdhë. Në këtë moment, tifozët hedhin sende në fushë. Trajneri provon të qetësojë situatën.

Vendasit nuk ndalen, sërish Shtubina që kërkon golin e ish-it, por goditja e rrezikshme e tij përfundoi jashtë (65’).
Në pak minuta Vllaznia “bombardon” portën e Laçit, por Stazhilla është i pakalueshëm. Në fillim devijon fare pak topin e goditur me kokë nga Lika, që ma pas ndalet në shtylla, ndërsa pak sekonda më vonë frenon edhe Zogajn.
Laçi e sheh veten në vështirësi, pasi shkodranët ushtrojnë presing të vazhdueshëm, por mbrojtja e kurbinasve, falë edhe portierit Stazhilla, rezistoi dhe nuk pësoi gol.
Një pikë për Laçin, që vazhdon t’i qëndrojë pranë vendit të 3-të me vetëm 1 pikë distancë, ndërsa për kuqeblutë kjo pikë nuk është se ndikon shumë në renditje.

Një vlonjat fundos Flamurtarin, Bregu i jep 3 pikët Skënderbeut

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency