Kategoria Superiore

Vllaznia-Teuta, viti 2021 nis me duelin e dy kryesueseve!

Kategoria Superiore ngre siparin për vitin e ri 2021 me supersfidën Vllaznia-Teuta. Për shkak të kalendarit të ngjeshur, këtë vit kampionati rifillon më herët dhe vjen me një duel sa interesant aq edhe të bukur për t’u ndjekur, pasi përballë njëra-tjetrës do të jenë dy skuadrat që kryesojnë kampionatin, Vllaznia e vendit të parë me 26 pikë dhe Teuta me 20 të tilla. Diferenca në renditje është 6 pikë në favor të shkodranëve por durrsakët e Edi Martinit janë ekipi i vetëm që ende nuk kanë pësuar humbje në këtë sezon.

Në fazën e parë në Durrës sfida mes tyre u mbyll në një barazim pa gola, ndërkohë që në duelin e kësaj të premteje në Loro Boriçi asnjëra prej dy skuadrave nuk do të mjaftohet me barazim. Dy trajnerët Brdaric dhe Martini e kanë të gjithë grupin e futbollistëve në dispozicion dhe do të kërkojnë të marrin maksimumin prej tyre. Me një fitore ndaj Teutës Vllaznia mund t’u jepte një sinjal të gjitha skuadrave ndjekëse se shkodranët në këtë sezon nuk bëjnë shaka por luajnë për objektivin madhor që është titulli. Sfida do të startojë në orën 18:00 dhe në Loro Boriçi spektakli parashikohet i garantuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency