Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vllaznia U-19, paraqitje zhgënjyese ndaj moldavëve të Zimbru

Skuadra e Vllaznisë U-19 ka dështuar të marrë rezultat pozitiv në takimin e parë ndaj moldavëve të Zimbru, të vlefshëm për gjysmëfinalet e Play off të UEFA Youth League, ose siç quhet ndryshe, Champions League për të rinjtë. Ekipi i drejtuar nga Luan Zmijani u mposht me rezultatin 3-1, duke ulur ndjeshëm shanset për kualifikim, në ndeshjen e kthimit.

Moldavët kaluan në avantazh në minutën e 23-të dhe në minutat 77 e 80, shënuan dy gola të tjerë, ndërsa shkodranët ngushtuan diferencën me një penallti të ekzekutuar nga sulmuesi kryesor Pusi, katër minuta nga fundi i ndeshjes. Krahas rezultatit, ekipi vendas dominoi edhe me kontrollin e topit dhe statistikat e tjera të ndeshjes.

Kualifikimi i Vllaznisë U-19 në këtë fazë të Champions League, ishte një rezultat historik për futbollin e moshave në Shqipëri dhe shorti përballë një kundërshtari modest rriti shanset për kalimin në fazën finale, por ndeshja e parë nuk shkoi aspak ashtu siç pritej. Ndeshja e kthimit do të luhet më 18 tetor, ora 15:00, në Shkodër, ku ekipit të Zmijanit do t’i duhet një mrekulli për të kaluar në finale.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....