Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vllaznia U-19, Zmijani optimist: E përmbysim në Shkodër

Trajneri i Vllaznise, Luan Zmijani, gjate ndeshjes se futbollit, Vllaznia-Partizani, 1-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Loro Borici, ne Shkoder./r/n/r/nVllaznia's coach Luan Zmijani, during the Albanian Super League football match Vllaznia vs Partizani, 1-0, at the Loro Borici stadium in Shkoder.

Skuadra e Vllaznisë U-19 ka dështuar të marrë rezultat pozitiv në takimin e parë ndaj moldavëve të Zimbru, të vlefshëm për gjysmëfinalet e Play off të UEFA Youth League, ose siç quhet ndryshe, Champions League për të rinjtë. Ekipi i drejtuar nga Luan Zmijani u mposht me rezultatin 3-1, duke ulur ndjeshëm shanset për kualifikim, në ndeshjen e kthimit.

Gjithsesi, trajneri i të rinjve shkodranë është optimist dhe premton se ekipi që ai drejton do të përmbysë rezultatin në ndeshjen e kthimit. “Jemi shumë të zhgënjyer për rezultatin dhe për mënyrën se si i pësuam golat. Ne luajtëm si të barabartë në Moldavi, por nuk mundëm të jemi konkretë para portës. Gjithsesi, me aq sa pashë sot, mendoj se i kemi të gjitha mundësitë që ta përmbysim këtë rezultat në ndeshjen e kthimit dhe të kualifikohemi”, u shpreh Zmijani.

Ndeshja e kthimit mes Vllaznisë U-19 dhe Zimbru Chisinau, do të luhet më 18 tetor, ora 15:00, në Shkodër, ku ekipit të Zmijanit do t’i duhet një mrekulli për të kaluar në finale.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...