Conference League

Vllaznia vijon përgatitjet për sfidën me AEL-in, në Qipro ka debate për orarin

Pas kualifikimit të bujshëm me përmbysje ndaj Siroki Brijeg, Vllaznia vijon përgatitjet për t’u përballur me qipriotët e AEL Limasolit në turin e dytë eliminator të Conference League, teksa optimizmi në kampin shkodran është mjaft i lartë.

Futbollistët kuqeblu, bashkë me stafin teknik dhe delegacionin që do të shoqërojë skuadrën drejt Qipros, kanë kryer pasditen e sotme edhe tamponët e koronavirusit, ashtu siç parashikon edhe protokolli i miratuar nga UEFA, ndërsa nisja drejt Limasolit është parashikuar të bëhet mesnatën e të martës.

Për këtë sfidë shkodranët do të kenë trajnerin Brdaric në pankinë dhe mesfushorin Ardit Krymi para mbrojtjes, pasi të dy kanë shlyer pezullimin me një ndeshje për shkak të ndëshkimit me karton të kuq.

Ndërkohë në Qipro vijon të ketë debat mbi orarin e zgjedhur nga klubi i AEL-it, që ka vendosur zhvillimin e ndeshjes në orën 17:30 (16:30 ora lokale shqiptare), ndërkohë që temperaturat pritet të jenë mjaft të larta.

Shumë kanë akuzuar se ky orar është vendosur nga AEL-i për të përfituar një avantazh ndaj kundërshtarit, megjithatë drejtuesit e klubit qipriot kanë reaguar, duke thënë se gjithçka është bërë për shkak të problematikave me stadiumin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency