Kategoria Superiore

Vllaznisë s’i dalin llogaritë, synohet fitorja në çdo takim

Një disfatë që peshon shumë ajo në “Niko Dovana” për Vllazninë. E kotë të fshihesh, është një nga ato sfida mes rivalësh të drejtpërdrejtë që vlejnë 6 pikë dhe jo 3, pavarësisht se në vallen e mbijetesës tanimë ka hyrë zyrtarisht edhe Kamza.

Falë suksesit 2-0, skuadra e Gentian Begejas ka parakaluar kuqeblutë në klasifikim, ku pavarësisht se dy skuadrat janë me pikë të barabarta, bregdetarët pas 4 përballjeve sezonale gëzojnë avantazhin e epërsisë në sfidat direkte, çka do të thotë se deri në fund të kampionatit, nëse skuadra e Ernest Gjokës e mbyll sezonin me pikë të njëjta me Teutën, në pozicionet ku ndodhen aktualisht, do të detyrohet t’i thotë lamtumirë për herë të parë në histori Kategorisë Superiore.

Por llogaritë e vështira të Vllaznisë nuk mbarojnë këtu. Sa i përket kalendarit, në disavantazh me rivalët e drejtpërdrejtë, Teutën dhe Kamzën, Vllaznia e ka luajtur tanimë ndeshjen e fazës së katërt me Lushnjën e rënë nga Kategoria, ndërsa Teuta dhe Kamza presin ende sfidën me “lagunarët”, që nuk marrin pikë prej 11 ndeshjesh. Situatë vërtet delikate për sa i përket llogarive për të shpëtuar, tani Vllaznisë i duhet të marrë maksimumin e mundshëm në çdo sfidë, pa bërë më llogari.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top