Futboll

Vlorë, Rama premton stadiumin e ri brenda 4 viteve

Një tjetër kopleks modern do t’i shtohet kolazhit të stadiumeve të rikonstruktuara apo të ndërtuara në vendin tonë. Bëhet fjalë për stadiumin e qytetit të Vlorës. Premtimin e ka bërë kryeministri i vendit, Edi Rama, i cili gjatë një vizite në qytetin bregdetar, inspektoi infrastrukturën sportive në shoqërinë e kryebashkiakut, Dritan Leli dhe presidentit të Flamurtarit, Sinan Idrizi. Në fjalën e tij, kreu i ekzekutivit u zotua se stadiumi i ri do të ndërtohet brenda 4 viteve. Ky stadium do të ndërtohet mbi rrënojat e atij ekzistues dhe jo siç është bërë e ditur më parë nga klubi në zonën e Pyllit të Sodës. Një tjetër premtim i kryeministrit ishte edhe ndërtimi i një pallati sporti pasi ai aktual është drejt amortizimit total dhe në të ardhmen mund të bëhet jofunksional për ekipet e lojërave me dorë.

“Ne do të punojmë intensivisht për këtë dhe kemi ndarë dhe detyrat me kryetarin e bashkisë, po ashtu dhe zv.ministri Kostandin Shkurti do të merret më të gjitha projektet sportive”.

Njoftimi për ndërtimin e një stadiumi të ri në Vlorë pason atë të pak ditëve më parë nga Klubi i Kukësit që rezantoi projektin me vlerë 3.5 milionë Euro. Klubi kampion kërkoi mbështetjen e qeverisë për financimin e projektit. Aktualisht, Shqipëria a dy stadiume që plotësojnë normat e UEFA-s, “Elbasan Arena” dhe “Loro Boriçi”, ndërsa në vitin 2019 do të përfundojnë punimet edhe për “Arenën Kombëtare”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency