Kosova

Voca e Zhegerova, dy risitë e Kosovës për miqësoret e marsit

Idriz Voca dhe Edon Zhegerova janë dy risitë e Kosovës për dy miqësoret e muajit mars ndaj dy përfaqësueseve afrikane. Mesfushori i Luzern dhe ai Genk bëjnë pjesë në listën e të grumbulluarve të trajnerit të ri Bernard Challandes të paktën duke iu referuar lajmeve që shkruajnë mediat kosovare sepse zyrtarisht trajneri zviceran nuk i ka bërë publikë emrat për dy takimet e rradhës, ndaj Madakaskarit në 24 mars dhe Burkina Fasos, 3 ditë më pas, sfida këto që do të luhen në Paris të Francës. Nuk mungojnë emrat e rëndësishëm në listën e trajnerit të ri. Në portë përveç kapitenit Samir Ujkani, Challandes ka ftuar edhe Bledar Hajdinin dhe Faton Malokun dy portierë që aktivizohen në Vala Superligën e Kosovës. Në mbrojtje spikasin emrat e Rrahmanit, Kollollit, Vojvodës, Paqaradës, ndërsa janë thirrur edhe veterani Armend Dallku por edhe Fidan Aliti i Skënderbeut e Lirim Kastrati. Në mesfushë përveç dy risive Voca dhe Zhegerova janë grumbulluar edhe emrat me peshë, si Herolind Shala, Valon Berisha, Bernard Berisha, Hekuran Kryeziu, Milot Rashica, Besar Halimi, Bersant Celina dhe Arbër Zeneli. Ndërkohë peshën e sulmit në këto dy sfida do ta mbajnë Vedat Muriqi, Atdhe Nuhiu dhe Elbasan Rashani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency