Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Volejboll, Italia kalon lehtësisht Sllovakinë

Fitorja e parë për Italinë në Europianin e volejbollit të meshkujve, erdhi ndaj Sllovakisë. Të Kaltërit, e trajnerit Gianlorenzo Blengini reaguan pas humbjes ndaj Gjermanisë në ndeshjen e parë duke fituar lehtësisht sfidën e dytë në grupin B dhe duke mbajtur gjallë shpresat për tu kualifikuar direkt në fazën cerekfinale të kampionatit europian si e para e grupit. Italia edhe pse e nisi ndeshjen me të njëjtin formacion si ndaj Gjermanisë kishte një tjetër ritëm në këtë sfidë dhe arriti ta dominonte kundërshtarin.

Sllovakia u dorëzua pa kushte ndaj italianëve. Të Kaltërit një nga skuadrat favorite për ti shkuar deri në fund kampionatit të 30-të europian të volejbollit të meshkujve, triumfuan lehtësisht në 3 sete ndaj Sllovakisë me shifrat 25-14 25-19 dhe 25-20. Volejbollisti më i mirë në fushë për Italinë ishte Filipo Lanza autori i 15 pikëve ndërsa Vettori me 13  pikë dhe Piano me 9 pikë bënë gjithashtu një paraqitje pozitive. Falë kësaj fitoreje Italia u ngjit në kuotën e 4 pikëve.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....