Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Volejboll për femra, Tirana fiton Kupën e Federatës

Tirana ka fituar edicionin e 72-të të Kupës së Federatës në Volejboll për femra duke mundur Partizanin 3-1 me sete. Ndeshja u zhvillua në palestrën sportive “Feti Borova” dhe ishte mjaft e luftuar, veçanërisht në dy setet e para.

Seti i parë u mbyll në favor të vajzave të Tiranës, ndërkohë që skuadra e Roland Tares u kundërpërgjigj duke fituar në setin e dytë dhe barazuar rezultatin. Gjithsesi, dy setet e tjera, vajzat e ekipit të Tiranës i dominuan dhe arritën të fitojnë më me lehtësi.

Ky është trofeu i parë i këtij sezonit të ri të volejbollit për femra, kampionati i të cilit do të fillojë më 7 tetor.Tirana e Gorenzës kishte mundur kampionet e Marin Barletit për të mbërritur në finale dhe kishte një plus më shumë në letër, ndërkohë Partizani e pati më të lehtë, pasi kaloi Teutën për të mbërritur deri këtu.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...