Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Vrioni: E kërkuam fitoren, në shtator do marrim pikë

Për Giacomo Vrionin kombëtarja e kërkoi fitoren në miqësoren ndaj Estonisë, por nuk ia doli.

Më tej sulmuesi shtoi se në ndeshjet e shtatorit do të kthejnë gjithçka dhe do të marrin fitore.

Çfarë nuk shkoi ndaj Estonisë? “Kërkuam fitoren, patëm raste, por tani duhet të marrim forcat dhe të bëhemi gati për shtatorin për ndeshjet e Nations League. Në shtator do kërkojmë të marrim maksimumin e pikëve.”

Sulmi: “Me Izraelin në minutat u bëmë tre, jemi bërë së bashku të kërkojmë goli, por tani në shtator do kërkojmë ne sulmuesit të bëjmë gola dhe të fitojmë.”

A jeni komod për mënyrën si shërbeni në sulm?Ne duhet të jemi më agresiv kur sulmojmë golin, kur na kërkojnë mesfushorët dhe mbrojtësit ne shërbejmë, por ne duhet të bëjmë gola këta na kërkon trajneri.”

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...