Legjionarët

Vrioni prezantohet në klubin e ri dhe shpjegon arsyet pse zgjodhi Amerikën

Vetëm pak orë pas marrëveshjes për shitjen e tij te New England Revolution, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Giacomo Vrioni ka bërë prezantimin në klubin e ri dhe ka shpjeguar arsyet që zgjodhi transferimin në MLS-në amerikane.

Vrioni u shpreh se ka parë shumë të rinj që janë zhvilluar e rritur në kampionatin amerikan të futbollit dhe se pikërisht për këtë arsye zgjodhi transferimin në MLS, teksa tha se mezi pret të takojë shokët e tij.

“Jam shumë entuziast që nis këtë kapitull të ri të karrierës time sportive në Boston, te New Englant Revolution, në MLS-në amerikane. Kam parë shumë lojtarë të talentuar europianë, të vijnë e të zhvillohen këtu në MLS, ndaj për këtë motiv vendosa që të bëj edhe unë një hap të ngjashëm në karrierën time. Mezi pres të takoj të gjithë shokët e mi të rinj të skuadrës, trajnerët dhe tifozët e New Englant Revolution”, u shpreh Vrioni.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency