Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vulat në pasaporta, anulohet miqësorja mes Irak-ut dhe Kosta Rika-s  

Është anuluar miqësorja që kombëtarja e Kosta Rikës, një nga 32 vendet e kualifikuara në Botërorin e Katarit, duhet të luante sot në Irak, për shkak të problemeve ‘burokratike’.

Në një konferencë për shtyp, presidenti i federatës së futbollit të Kosta Rikës, Rodolfo Villalobos dhe kreu i delegacionit Juan Carlos Rojas shpjeguan se: “në kufi ka pasur momente tensioni, vërtet të vështira. Gjithçka filloi sepse erdhëm nga Kuvajti dhe irakianët donin të vendosnin vulën e vendit të tyre në pasaportat tona. Megjithatë, në bisedimet që patëm me ambasadorin irakian në Kuvajt dhe me ministrin e tyre të sportit, ne kishim marrë garancinë, të dërguar edhe prej tyre me shkrim”.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...