IPKO Superliga

“Vulosi” titullin kampion, Ylli Hoxha: Sukses i merituar, kemi kryesuar në 80% të sezonit

Feronikeli mposhti me rezultatin minimal 1-0 Prishtinën në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit dhe arriti të fitojë titullin kampion të IPKO Superligës, trofe që është i treti për bardhejeshilët.

Sulmuesi Ylli Hoxha ishte heroi i takimit të sotëm, pasi shënoi golin e vetëm të takimit, në minutën e 75-të, duke bërë që të shpërthejë festa në Drenas, ndërsa pas ndeshjes, foli edhe për mikrofonin e Supersport.

Shënuat dhe vendosët titullin ndaj ish skuadrës tuaj…
Jam rritur te Prishtina dhe kam kaluar shumë vite aty, ndaj më erdhi keq për ta, por jam shumë i gëzuar për skuadrën time, që fitoi dhe mori titullin kampion.

A ishte një titull i merituar?
Kemi kryesuar përreth 80 % të kohës renditjen, ndaj mendoj se është një titull tërësisht i merituar. Falënderoj të gjithë tifozërinë e mrekullueshme që na ka mbështetur gjatë 90 minutave të sotme, por edhe të gjithë sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency