Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Walker mendon largimin nga City, Bayern e pret krahëhapur

Pas fitores së Champions League, në “shtëpinë” e Manchester Cityt duket se kanë nisur ndryshimet e para.

Sipas raportimeve të medieve britanike, Kyle Walker po mendon largimin nga kampionët e Premier League.

Lexo edhe:

Mbrojtësi anglez nuk e mori mirë qëndimin në stol në finalen e Champions League kundër Interit dhe nuk ndihet i domosdoshëm për Pep Guardiolën.

Kështu, në moshën 33-vjeçare, Walker mund të ndryshojë “ajrin” dhe në Gjermani ka një klub të interesuar për shërbimet e anglezit dhe ai është Bayern Munich me në krye Thomas Tuchel, i cili vlerëson shumë cilësitë e ishit të Tottenhamit.

Nëse Pavard vendos largimin nga bavarezët, atëherë kampionët e Gjermanisë pritet të nisin menjëherë negociatat me Walker.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...