Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Wall Street Journal: Abramovich dhe dy negociatorë ukrainas viktima të tentativës për helmim

Në Ukrainë vazhdon lufta, ushtria ruse nuk ka ndërmend të ndalet nga sulmet e saj mizore, teksa përfaqësues zyrtarë të të dy shteteve lindore vijojnë negociatat për gjetjen e paqes, që gjithsesi duket shumë larg.

British Jewish News raportoi më 28 shkurt se Roman Abramovich ka pranuar një ofertë nga Ukraina për të ndihmuar në bisedimet për një “zgjidhje paqësore” të konfliktit me Rusinë.

Gjithsesi, pronari i Chelsea dhe negociatorë ukrainas dyshohet se kanë rënë pre e një tentative për helmim nga pala ruse.

Wall Street Journal shkruan se Abramovich dhe të paktën dy negociatorë nga kampi ukrainas patën simptoma helmimi pas një takimi në Kiev në fillim të këtij muaji, në bisedimet e paqes Ukrainë-Rusi.

Ata nuk janë në rrezik për jetën, teksa kanë pasur skuqje sysh, lotim të vazhdueshëm dhe të dhimbshëm, dhe probleme lëkure në fytyrë dhe duar.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...