Futboll

Watford merr fitoren e parë i largohet fundit, Sociedad ngjitet në krye, Hoffenheim me 5 “yje”

Watford priti 12 javë për të marrë fitoren e parë në Premier League, sukses që e largoi nga vendi i fundit skuadrën e Quique Sanchez Flores dhe zbriti në shkallën më të ulët të renditjes pikërisht të sapongjiture Norwich City. “Kanarinat” u mposhtën me shifrat 0-2 në shtëpi nga Waftord falë golit të shpejtë të spanjollit Deulofeu dhe finalizimit të Gray në fillimin e pjesës së dytë. Miqtë të cilët me këtë sukses u ngjitën në kuotën e 8 pikëve duke lënë Norwich me 7, e mbyllën sfidën me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të Kabasele në minutën e 65-të.

Real Sociedad u ngjit përkohësisht në krye të La Ligas pavarsisht se nuk arriti të fitonte në shtëpi ndaj Leganes së vendit të fundit. Në sfidën që i dha start javës së 13-të La Ligas baskët barazuan 1-1. Për Real Sociedad realizoi Merino pas asistit të Januzaj ndërkohë që për t’i dhënë një pikë Leganes mendoi marokeni En Nesyri. Sociedad u ngjit në kuotën e 23 pikëve, 1 më shumë se Barça dhe Reali por vendin e parë me siguri do ta mbajë vetëm për pak orë.

Në Bundesliga nuk di më të ndalet Hoffenheim që fitoi 1-2 me përmbysje ndaj Koln falë një goli me penallti të Jurgen Locadias në minutën e 98-të. Suksesi i 5-të rresht për Hoffenheim në kampionat që e ngjiti në vendin e 2-të në kuotën e 20 pikëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency