Premier League

Watkins i pafat, West Ham merr fitoren e tretë radhazi dhe ngjitet në vendin e 5-të

Sfida nisi mjaft mirë për londinezët, që kaluan në avantazh që në minutën e tretë, pasi golit të shënuar nga mbrojtësi italian, Angelo Ogbonna, i cili kërceu më lart se të gjithë gjatë ekzekutimit të një këndoreje dhe dërgoi sferën në rrjetë.

Kundërpërgjigja e miqve ishte e shpejtë dhe në minutën e 25-të ishte një nga më të mirët e ekipit në këto javë të para, Jack Graelish, që lëshoi një goditje të fortë nga distance dhe shënoi duke rikthyer baraspeshën.

Menjëherë pas startit të pjesës së dytë ishte sulmuesi Bowen që dërgoi topin në rrjetë për herë të dytë, duke shënuar një gol që rezultoi me vlerën e tre pikëve për londinezët e West Ham.

Nga ana tjetër Aston Villa bëri gjithçka për të shmangur humbjen, por sulmuesi 24-vjeçar Ollie Watkins ishte vërtetë i pafat, pasi humbi një 11-metërsh dhe më pas në minutat shtesë shënoi, por goli iu anulua për pozicion jashtë loje.

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi për West Hamin, që u ngjit kështu në vendin e 5-të me 17 pikë, ndërsa Aston Villa zbret në vendin e 10 me 15 pikë, pas dy humbjeve radhazi në kampionat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency