Bundesliga

Watzke: Aubameyang nuk largohet në janar, rikthimi i Mkhitaryan imagjinatë

Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga Borussia e Dortmundit gjatë merkatos së janarit. E siguron administratori i deleguar i klubit verdhezi Hans-Joachim Watzke në një prononcim për prestigjiozen gjermane “Bild”.

“Aubameyang? Kemi ende objektiva për të arritur dhe është e pamendueshme që në janar të heqim dorë nga një futbollist i kalibrit të tij.”

A mund të rikthehet në Signal Iduna Park Henrikh Mkhitaryn, siç kanë bërë në të shkuarën Kagawa, Gotze e Sahin?

I njoh shumë mirë të dhënat ekonomike të Manchester United, mund të mendohet për një rikthim të tij te Borussia vetëm nëpërmjet imagjinatës.

 

To Top