Futboll

Weah e realizon objektivin, zgjidhet president i Liberisë

George Weah është presidenti i ri i Liberisë. Një ngjarje epokale kjo për popullian Liberian që ia beson drejtimin e vendit, një ish futbollisti. Weah ish sulmuesi i Milanit dhe njëkohësisht, afrikani i vetëm që ka fituar Topin e Artë, përmbysi cdo parashikim pasi 51-vjeçari shikohej si një outsider në zgjedhje. Sondazhet nuk e jepnin si favorit por Weah i cili i ka hyrë fushës së politikës që në vitin 2005 realizoi me sukses misionin e tij.

Duke patur në anën e tij votën e të rinjëve liberianë, Weah u zgjodh si presidenti numër 25 i vendit afrikan. Nuk mund ta fshihte kënaqësinë për këtë arritje të tijën, me 51-vjeçarin që mori edhe komplimentet e para nga fusha e futbollit dhe ata që e uruan ishin dy nga ish shokët e tij te Milani, ish kapiteni legjendar Paolo Maldini por edhe francezi Marcel Desailly.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top