Futboll

Wenger tregon “bisedimet” me Bayernin: As vetë nuk e di nëse do të kthehem

Arsene Wenger është përmendur shpesh në ditën e fundit si pasuesi i mundshëm i Niko Kovacit në stolin e Bayernit të Mynihut, pasi kroati e mbylli aventurën e tij me bavarezët një javë më parë për shkak të disfatës së rëndë 5-1 kundër Eintrachtit të Frankfurtit.

Është spekuluar shumë në lidhje me teknikun e ardhshëm, u përfol edhe për një mungesë dëshire nga ana e drejtuesve gjermanë, që, kryesisht, lidhej me moshën e Wengerit, i cili aktualisht është 70 vjeç. Trajneri, që drejtoi për 22 vite Arsenalin, hodhi dritë mbi kontaktet dhe vullnetin e tij për të drejtuar apo jo kampionët e Gjermanisë

“Nuk i kam refuzuar asnjëherë bisedimet me Bayernin e Mynihut, sepse në klub ka disa persona të cilët i njoh prej 30 vitesh, madje shumë kohë më parë kam qenë pranë stolit të Bayernit, megjithatë për momentin nuk kam pasur asnjë kontakt me klubin gjerman.”

Trajneri nga Strasburgu foli gjithashtu edhe në lidhje me nostalgjinë për të drejtuar një skuadër futbolli.

“Tani dua të bëj atë që më pëlqen dhe nuk kam vendosur nëse do të kthehem apo jo në futbollin aktiv, jam i lumtur me jetën që po bëj, por pa diskutim që më mungon futbolli. Për momentin, nuk e di as vetë nëse dua apo jo të kthehem.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency