Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Werner, në krizë, Flick nuk i mbyll dyert: Nëse gjen formën, mund të kthehet

Pas përvojës zhgënjyese te Chelsea, Timo Werner shpresonte të gjente veten te klubi ku nisi karrierën në futbollin profesionist, te Leipzig.

Sezonin e kaluar ai shënoi 16 gola në të gjitha kompeticionet, ndërsa në sezonin që sapo ka nisur ai po mundohet edhe për të shënuar edhe për të gjetur hapësirë.

Lexoni edhe:

Një paraqitje që e përjashtoi në mënyrë të pashmangshme nga ftesat e Flick për ndeshje miqësore. Pavarësisht kësaj, trajneri Gjermanisë, nuk përjashtoi mundësinë që Werner mund të ftohej në të ardhmen.

“Ai nuk është shumë mirë për momentin në klubin e tij dhe duhet të punojë për disa gjëra. Por nëse e bën, jam i sigurt se do të jetë në gjendje të rikthehet”-deklaroi Flick.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...