Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Kujtohet vonë, West Ham “dështon” në transferimin e Zapatas

West Ham “dështoi” në një lëvizje të vonë për të nënshkruar me sulmuesin e Atalantas, Duvan Zapata. Hammers nuk afruan asnjë futbollist në merkaton e janarit, pavarësisht shfaqjes së interesit për emra të shumtë.

“Football 365” raporton se ata “dështuan” në përpjekjen e vonuar për të marrë Zapatan nga Atalanta, pikërisht në ditën e fundit të merkatos. Duket se kontaktet janë vendosur me vonesë dhe nuk ka pasur kohë të mjaftueshme për të siguruar nënshkrimin e 30-vjeçarit.

Zapata iu bashkua Atalantës në vitin 2020 nga Sampdoria dhe gjithashtu ka shijuar periudhë të mirë në Serie A me Udinese dhe Napoli. Ai ka shënuar 78 herë në 152 paraqitjet për Atalantën dhe gjithashtu ka 34 paraqitje për Kolumbinë, duke shënuar katër herë për vendin e tij.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...