Eredivisie

Willem II bie në fund ndaj Ajaxit, PSV -4 pikë nga “Harkëtarët”

Ajaxi i Amsteramit e mbylli si kampion dimri fazën e parë të Eredivisie, një titull simbolik të cilin, në fakt, e kishte siguruar që në javën e 18-të. “Harkëtarët” mposhtën 3-1 Willem II në “Johan Cruijff Arena”, ku sfida ishte e hapur deri pak minuta para përfundimti të kohës së rregullt.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në fraksionin e dytë (51’) takimi u zhbllokua nga Klaassen, i shërbyer nga Alvares. Pas pak më shumë se 10 minutave lojë, Willem II barazoi me Pavlidis, megjithatë shpresat e miqve për rezultatet pozitiv u shuan nga golat e Brobbey dhe Tadicit në fundit e sfidës (83’ dhe 87’).

Ajaxi me këtë sukses ruan distancën prej 4 pikësh ndaj PSV-së, që është ndjekësja më e afërt.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency