Eredivisie

Willemi II “i bën dalje” Donis Avdijajt

Donis Avdijaj gjithnjë e më larg skuadrës holandeze Willem II. Mediet vendëse kanë raportuar se drejtuesit e kanë nxjerrë në shitje futbollistin, pasi nuk bën më pjesë në planet për të ardhmen.

Kujtojmë që Avdijaj, në fund të muajit dhjetor u pezullua nga klubi për shkak të thyerjes së rregullave dhe gjithashtu muajin e shkuar është larguar nga kampi stërvitor në Spanjë për shkak të lëndimit të gjurit.

Sipas gazetës “Brabants Dagblad”, klubi po kërkon blerës për Avdijajn në Rusi, Poloni, Suedi, Zvicër e SHBA, pasi në këto vende afati kalimtar është ende i hapur (do të nisë sezoni i ri).

22-vjeçari i përfaqësueses së Kosovës, para fillimit të këtij edicioni iu bashkua Willemit, me të cilin ka kontratë deri në fund të sezonit, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër. Deri tani ka mundur të shënojë tetë gola dhe ka asistuar gjashtë herë në 19 paraqitje në të gjitha garat. Kartoni i tij, vlerësohet rreth dy milionë euro.

Avdijaj karrierë ka bërë edhe te Schalke, Roda e Sturmi i Grazit. Ai në vitin 2017 ka debutuar me Përfaqësuesen e Kosovës, me të cilën ka realizuar dy gola në gjashtë ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency