Basketboll

Williamson zgjedhje e parë e draftit, pasuesi i Anthony Davis te Pelicans

18-vjeçari Zion Williamson 2.01 metra i gjatë, i cili është pjesë e Duke University, sikurse parashikohej është përzgjedhur numri 1 i Draft NBA 2019 i New Orleans Pelicans.

Nuk mund të ndodhte ndryshe, sepse Williamson kishte kuotat më të larta që nga koha e LeBron James, në vititn 2003.

Ka luajtur vetëm një vit në kolegj, me një mesatare 22.6 pikë dhe 8.9 rikuperime për ndeshje.

Pelicans e presin krahëhapur si pasuesin e denjë të Anthony Davis, që i është bashkuar LeBron James te Los Angeles Lakers.

Williamson është thjesht i paprecedent sa i përket kapacitetit fizik. Peshon 130 kg, por ka aftësi të jashtëzakonshme në lëvizje, është i shpejtë dhe i frikshëm në kërcim (114 centimetra).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency