Tenis

“Wimbledon 2019”, ja sa rriten shpërblimet për pjesëmarrësit

Rriten shpërblimet për pjesëmarrësit në turneun më të vjetër dhe më prestigjioz të tenisit në botë, Wimbledon, që këtë verë do të nisë më 14 korrik në “All England Club”.

Në edicionin e vitit 2019, shuma totale e premiove që do t’u shpërndahet tenistëve pjesëmarrës do të jetë 44 milionë euro, 11.8% më shumë se shifra e akorduar vitin e kaluar.

Fituesit në të dy kategoritë, meshkuj dhe femra, do të përfitojnë nga 2.72 milionë euro, pra 116 mijë euro më shumë se në edicionin e kaluar.

Të ardhurat për pjesëmarrësit dhe për ata që do të kalojnë 3 raunde do të rriten me 10%. Një tenist që do të eliminohet që në raundin e parë do të përfitojë 52 mijë euro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency