Tenis

Wimbledon, avancon Federer, surprizën e bën Thiem!

Roger Federer avancon në raundin e dytë të grand slam-it më të rëndësishëm të vitit Wimbledon që po zhvillohet aktualisht në Londër. 8-herë fituesi i këtij turneu mposhti 3-1 me sete me përmbysje afrikano-jugorin Harris në një ndeshje që Federer nuk e nisi shumë mirë por e përfundoi në mënyrë perfekte. Objektivi i mbretit Roger është të fitojë grand slamin e tij të 21-të në karrierë, pavarsisht se pas 1 muaji do të mbushë 38-vjeç. Surprizën e ditës në kategorinë e meshkujve e dhuroi amerikani Sam Querrey i cili eliminoi që në raundin e parë numrin 4 të botës dhe finalistin e French Open, austriakun Dominic Thiem. Edhe pse renditet i 65-ti në renditjen e Atp, Querrey falë eksperiencës arriti të kalonte 3-1 me sete Thiem. Avancuan më tej Kei Nishikori e Nick Kyrgios që mposhtën respektivisht brazilianin Monteiro dhe australianin Thompson. Të lehtë e pati Jo-Wilfried Tsonga që theu në 3 sete, austrialianin Bernard Tomic.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency