Tenis

Wimbledon, kualifikohen 3 të mëdhenjtë, Federer sfidon Nadal në gjysmëfinale

Vitet kalojnë por ligjin në tenisin e meshkujve vazhdojnë ta bëjnë ende ata të 3. Roger Federer, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic u kualifikuan për në fazën gjysmëfinale të Wimbledon, slamit më të rëndësishëm në tenis që po zhvillohet aktualisht në Londër. Federer arriti fitoren e tij të 100-të në këtë turne ku është shpallur 8-herë fitues. Në çerekfinale mbreti Roger mposhti 3-1 me sete japonezin Kei Nishikori, me shifrat 4-6 6-1 6-4 6-4, duke u kualifikuar në ruandin e 4 më të mirëve aty ku do të ketë përballë në një finale të parakohëshme spanjollin Rafael Nadal i cili kaloi në 3 sete me shifrat 7-5 6-2 6-2 amerikanin Sam Querrey. Bëri detyrën edhe Novak Djokovic me Nolen që kaloi lehtësisht në 3 sete belgun David Goffin me shifrat 6-4 6-0 6-2 dhe në gjysëmfinale do të sfidojë surprizën e turneut, spanjollin Roberto Bautista-Agut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency