Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Wolfsburg “e harroi” në stol, sulmuesi kroat drejt rikthimit në Serinë A

Josip Brekalo drejt rikthimit në Serinë A. Sulmuesi anësor kroat, i cili spikati sezonin e kaluar me Torinon, në verë u rikthye te gjermanët e Wolfsburgut, por gjerat nuk i shkuan aspak sipas planeve.

Aktivizimi me pikatore i ka kushtuar jo pak futbollistit, që u ka kërkuar drejtuesve të largohet në këtë sezon merkatoje, për të luajtur rregullisht dhe rigjetur formën më të mirë.

Seria A është destinacioni i preferuar i kroatit dhe konkretisht skuadra e Fiorentinës është ajo që ka shfaqur interes konkret, duke u ofruar për ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje në fund të sezonit.

Drejtori Sportiv i Ëolfsburgut, Marcel Schafer pranoi se ka 2-3 futbollistë të pakënaqur në ekip, mes të cilëve edhe Brekalo dhe se çështja e tyre pritet të zgjidhet në merkaton e janarit.

“Ky sezon merkatoje do të jetë shumë i qetë për ne. Nuk kemi planifikuar lëvizje nga ato që tronditin ambientin. Ka 2-3 lojtarë të pakënaqur me minutazhin që luajnë dhe besoj se çështjet e tyre do të zgjidhen në mënyrën më të mirë për të dy palët”, deklaroi drejtuesi i klubit gjerman.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...