Premier League

Wolves prezanton talentin portugez, konsiderohet pasuesi i Traore

Wolverhampton zyrtarizoi blerjen nga klubi portugez i Estorilit futbollistin 21-vjeçar, Chiquinho. Për sulmuesin anësor “Ujqit” kanë shpenzuar 3.5 milionë euro. Transferimi i talentit portugez shton thashethemet për largimin e një prej “yjeve” të skuadrës, Adama Traore.

Lojtari i përfaqësueses së Spanjës, 25-vjeç, po bën mirë prej disa sezonesh tel Wolves, por nuk po rezulton shumë efikas para portës, përtej statistrikave të jashtëzakonshme sa u përket driblimeve dhe goditjeve në portë.

Trore kërkohet nga skuadra të mëdha në Europë, si Barcelona, klub ku është rritur si futbollist, por edhe nga Totenhami, pasi Conte mendon se mund të jetë shumë më rezultativ para portës nën urdhrat e tij. Për kartonin e tij raportohet se “Spurs”-at janë gati të shpenzojnë 24 milionë euro.

Quiz/ Sa mirë e njihni Ligue 1?


Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency