Premier League

Wolves shpërblen Meritan Shabanin me kontratë të re

Meritan Shabani fiton një kontratë të re me Wolves në Angli. Mesfushori sulmues me origjinë shqiptare, i cili mbërriti te “ujqit” (fillimisht tek U-23) nga Bayerni i Mynihut në verën e vitit 2019, ka nënshkruar marrëveshjen me kushte të reja financiare dhe të vlefshme deri në vitin 2023, pasi e bindi stafin teknik teksa u stërvit me ekipin e parë.

Shabani ka debutuar me ekipin e parë të Wolves kundër Reading, në Carabao Cup, sezonin e kaluar, por pësoi një dëmtim të ligamentit të kryqëzuar, që e la jashtë fushave për një kohë të gjatë.

Për Shabanin, drejtori teknik, Scott Sellars, tha: “Meritani është një lojtar me shumë potencial, ai është në stolin e ekipit të parë për momentin dhe ne besojmë se duhet të shpërblehet për qëndrimin dhe angazhimin e tij. Ne e dimë që, fatkeqësisht, pësoi një dëmtimin të rëndë, kur bëri debutimin e tij në ekipin e parë vitin e kaluar, por gjatë periudhës së tij të rehabilitimit, qëndrimi i tij ka qenë fantastik.”

Kujtojmë që Meritan Shabani ka pasaportë gjermane dhe nga viti 2018 ka luajtur në dy ndeshje me Gjermaninë U-20.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency