Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Wolves zyrtarizojnë “ujkun” e ri, “i uritur” për të luajtur sërish në Premier League (video)

Diego Costa, zyrtarisht me ekip të ri. Sulmuesi spanjoll (me origjinë braziliane) nënshkruan me Wolverhamptonin në Premier League deri në fund të këtij sezoni. Lojtari veteran është bërë pjesë e “Ujqërve” duke hedhur të zezën mbi të bardhë, pasi ka kaluar testet mjekësore.

Diego Costa, edhe pse nuk është në momentin e tij më të mirë sportiv, mund t’i ofrojë shumë eksperiencë dhe gola skuadrës së “Ujqërve”. Përveç kësaj, ai e njeh Premier Ligën pasi fitoi dy tituj me Chelsea-n.

Edhe pse ai ka qenë pa një klub që kur u largua nga Atlético Mineiro në janar, Diego Costa beson se nuk do t’i duhet shumë kohë për t’u rikthyer në formë në Premier League.

“Wolves është një klub me lojtarë shumë të mirë, që dinë të luajnë futboll, dhe të kesh mundësinë për të luajtur sërish në Premier League ishte gjëja kryesore”, – tha sulmuesi veteran në prononcimin e parë si futbollist i Wolves.

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....