Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Xavi e kishte “halë” në sy, Braithwaite gjen skuadrën e re në La Liga

Martin Braithwaite e ka gjetur skuadrën e re ku do të luajë, pasi largimi i tij nga Barcelona ishte një domosdoshmëri duke ditur se Xavi Hernandez nuk e shihte dot me sy.

Sulmuesi danez do të qëndrojë në La Liga, ku do të bashkohet me Espanyolin, skuadrën ku luan edhe mesfushori shqiptar, Keidi Bare.

Gjatë paradites së kësaj të enjte 31-vjeçari ka kryer të gjitha vizitat mjekësore, të cilat i ka kaluar me sukses dhe në orët në vijim pritet që palët të nënshkruajnë dhe të zyrtarizohet transferimi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...