La Liga

Xavi e pranon: Po, mora ofertë nga Barça, por ishte…

Xavi Hernandez zbulon disa nga prapaskenat e bisedimeve mes tij dhe drejtuesve të Barcelonës për të marrë vendin e Ernesto Valverdes. 39-vjeçari, një nga ikonat e katalanëve për një periudhë 17-vjeçare (1998-2015), shpjegoi se ka patur një ofertë konkrete, por vendosi të refuzonte pasi e konsideroi të papërshtatshëm momentin për ta hedhur këtë hap.

“Pata një ofertë nga Barcelona, pasi u kontaktova me Eric Abidal dhe Oscar Grau, por nuk e pranova atë. Motivi për mua është i thjeshtë. Nuk jam ende gati për të drejtuar një klub të madh si Barcelona, por kjo do të jetë ëndrra ime për të ardhmen”.

Xavi shpjegon më tej se para se të merrte vendimin përfundimtar ishte konsultuar me familjen, por kishte kuptuar gjithashtu se nuk duhej ta linte në ato momente skuadrën Al Saad, që drejton në Arabinë Saudite

“Për gjithçka ndodhi ato ditë kam kontaktuar edhe me familjen time dhe më pas kam mbajtur kontakte edhe me skuadrën time të Al Saad. Lojtarët dinin gjithçka dhe më shihnin të dyzuar. Për 3 ditë nuk kam qenë në pozita të lehta, përkundrazi. Gjithsesi, tani gjithçka kaloi dhe jam përqendruar te skuadra ime.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency