Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Xavi: Gavi duhet të qëndrojë, ai do të jetë kapiteni i ardhshëm i Barçës

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur në prag të ndeshjes së La Liga-s kundër Celta Vigo-s, duke trajtuar tema të ndryshme, përfshirë edhe atë të së ardhmes së disa lojtarëve kryesorë të “blaugranave”.

Sa i përket Frenkie De Jong-ut, Xavi u shpreh se ai është shumë i rëndësishëm në ekipin e tij, por shtoi se tashmë nuk është koha për të folur për sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe:

“Frenkie është një lojtar shumë i rëndësishëm, ai ndihet rehat në klub. Kjo varet nga ai dhe klubi, por nuk është koha për të folur për këtë. Nuk po mendojmë për sezonin e ardhshëm, por për atë aktual”-tha fillimisht tekniku i katalanasve.

Teksa për të ardhmen e Gavi-t, që po ndiqet me shumë interes nga Paris Saint-Germain, ai e këshilloi lojtarin që të mos largohet nga Barça.

“Ai duhet të qëndrojë dhe të jetë një nga kapitenët e ardhshëm të ekipit. Nuk ka dyshim, për mua Gavi është e ardhmja e Barçës”-deklaroi Xavi Hernandez.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...