La Liga

Xavi këshillon drejtuesit e Barçës për merkaton: Mos firmosni me Mane dhe Aubameyang

Ish futbollisti legjendar i Barcelonës Xavi Hernandez, i cili aktualisht është trajner i skuadrës nga Katari Al Grharrafa, u ka dhënë disa këshilla merkatoje drejtuesve të klubit “blaugrana”, duke “skarcuar’ dy prej objektivave të kësaj vere.

Bëhet fjalë për emra si Pierre Emenick Aubameyang dhe Sadio Maner, konkretisht sulmues të Arsenalit dhe Liverpoolit, që ndiqen me mjaft interes nga drejtuesit katalanë, por që për Xavin nuk janë aspak të përshtatshëm për lojën e Barcelonës.

“Mane dhe Aubameyang janë dy sulmues të jashtëzakonshëm, që kanë aftësi “të të vrasin” kur kanë hapësira, por nuk janë të përshtatshëm për lojën e Barcelonës. Mënyra e lojës me qarkullim të dendur të topit dhe kontroll të tij për një kohë të gjatë, kërkon futbollistë që dinë të luajnë në zona të ngushta, cilësi që Mane dhe Aubameyang nuk i kanë”, deklaroi Xavi.

Ish kapiteni u përfol se do të merrte drejtimin e Barcelonës gjatë muajit janar kur u shkarkuar Valverde, por atëherë Xavi refuzoi, ndërsa tani pret një shans të dytë për t’u ulur në pankinën e klubit të tij të zemrës, ndaj sugjeron edhe një emër për blerje gjatë merkatos së kësaj vere.

“Do të doja që të rikthenin Neymar, një njeri që e njeh mjaft mirë ambientin, spektakolar në lojën me top dhe mbi të gjitha me një sens mjaft pozitiv. Jam i bindur që rikthimi i tij do të ishte një sukses për Barcelonën”, tha spanjolli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency