Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Xavi kundër mjekëve të Barcelonës, grumbullon dy të dëmtuar

Barcelona është në mbyllje të përgatitjeve për ndeshjen çerekfinale të Champions League ndaj Paris Saint-Germain. Katalanasit e luajnë sfidën e parë në Francë ndërsa trajneri Xavi Hernandez zbuloi edhe listën e lojtarëve të grumbulluar për takimin ndaj parizienëve.

Bie në sy prezenca e Pedrit dhe Frenkie De Jong të cilët janë prej disa kohësh janë skuadre. Mjekët e skuadrës e kanë bërë të qartë se dy mesfushorët ende nuk janë në 100% dhe të gatshëm për të përballuar ndeshjet me intensitet të lartë.

Lexoni edhe:

Megjithatë, trajneri Xavi i ka grumbulluar të dy lojtarët edhe pse vështirë se mund t’i dhuroj një fanellë titullari, e maksimumi pritet t’i aktivizojë gjatë ndeshjes gjithmonë në varësi të rezultatit.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...