Spanjë

Xavi: Lewandowski mund të vijë shumë shpejt, po negociojmë

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur për herë të parë për çështjen “Lewandowski”. Në konferencën për mediet përpara ndeshjes së fundit të këtij sezoni të La Ligas, atë kundër Villarreal, Xavi e tha publikisht se Barça ka nisur negociatat për transferimin e polakut, por theksoi se kjo gjë ka për të qenë e vështirë për shkak të kontratës që sulmuesi ka me klubin e Bayern Munich.

“Po, ekziston një mundësi që ai të vijë këtu. Lewandowski e tha vetë publikisht. Ka negociata, po nuk do të jetë e lehtë. Ai ka edhe një vit tjetër në kontratë me Bayern-in”-deklaroi tekniku.

33-vjeçari, që gjatë këtij sezoni të Bundesligas ka shënuar 35 gola dhe ka dhënë 4 asiste në 34 ndeshje, ka kontratë deri në verën e 2023-shit me kampionët e Gjermanisë, megjithatë sulmuesi e ka thënë hapur që dëshiron largimin që në këtë verë.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency