Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Xavi: Rezultati i City-Real gëzoi tifozët e Barçës, skuadra e Guardiolës e meritoi finalen e Championsit

Xavi: Messi vendos javën e ardhshme
Xavi: Messi vendos javën e ardhshme

Trajneri i Barcelonës, Xavi u shpreh i lumtur për rezultatin e ndeshjes Manchester City-Real Madrid në gjysmëfinalen e Champions League.

I pyetur nga mediet se çfarë mendon për kualifikimin e Cityt në finale, tekniku theksoi se edhe tifozët “katalanas” janë të lumtur.

Lexo edhe: 

Për katalanasit ishte një gëzim, por ne profesionistët i kushtojmë shumë rëndësi kampionatit. Ajo që ka rëndësi nuk është se Reali humbet, rëndësi ka të shohësh gëzimin e tifozëve. City e meritoi. ishte shumë më superior. Është skuadra më e mirë në botë.”-deklaroi Xavi.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....