Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Xavi: Rikthimi i Messit? Jam mik me të, varet nga ai

Xavi Hernández, trajner i Barcelonës, ka folur këtë të hënë për rikthimin e mundshëm të Leo Messit në “Camp Nou”.

“Është në ajër, varet nga shumë gjëra. Nuk mund të them më shumë, është një futbollist spektakolar, jam mik me të dhe do të shohim nëse mund të ndodhë apo jo, varet shumë nga qëllimi i tij”.

Lexo edhe:

Sigurisht që Xavi e uron me zemër rikthimin e argjentinasit dhe nuk fshihet, megjithëse e di kompleksitetin e operacionit.

Me pak më shumë se një muaj që ka mbetur para skadimit të kontratës së argjentinasit me Paris Saint-Germain, Xavi ia kalon topin argjentinasit, pasi ka marrë miratimin e dhomës së zhveshjes dhe bordit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...