Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Xavi sqaron të ardhmen: Rinovimi zyrtarizohet së shpejti, nuk jam problem për klubin

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Real Betisit në kampionat, ku pyetja kryesore e medieve spanjolle ishte e ardhmja e teknikut 43-vjeçar:

“Kam folur me presidentin dhe me drejtorin Deco, trajneri duhet që të ketë vazhdimësi në fitimin e titujve dhe jo në kontrata të gjata. Nuk do të jem problem për klubin. Kemi një skuadër fantastike, rinovimi im do të bëhet zyrtar së shpejti, nuk kam dyshime.

Më tej tekniku katalanas u ndal te talenti 16-vjeçar Lamie Yamal, që bëri debutimin e tij me përfaqësuesen e Spanjës, duke gjetur edhe rrugën e rrjetës:

Lexoni edhe:

“Lamine trajtohet njësoj si gjithë të tjerët. Deri para pak kohësh nuk kishte ende siguri të përfshihej në grumbullime për ndeshjet, tani është komplet e kundërta. Më pëlqen pasi është një lojtar me personalitet, deri më tani është në rrugën e duhur-mbylli deklaratën e tij trajneri Xavi Hernandez, në prag të ndeshjes Barcelona-Real Betis, e vlefshme për javën e 5-të të La Ligas, sfidë që do të transmetohet live dhe ekskluzivisht në SuperSport/ DigitAlb.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...