Futboll

Xhaka dhe Ajeti në formacionin e javës në Zvicër

Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti janë dy shqiptarët që shkëlqyen në fundjavë në Superligën zvicerane. Dyshja e Baselit ishte protagoniste absolute në fitoren 2-1 përballë Thun, me skuadrën që vazhdojë ti bëjë presion Young Boys-it kryesues.

Taulant Xhaka ishte thjesht i shkëlqyer në mesfushë. Pas ndeshjes në Moskë, ku shënoi golin e parë të karrierës në Champions dhe ishte më i miri në fushë, kuqeziu bëri që prezenca e tij të ndihej edhe në duelin e së shtunës në kampionat.

Po aq i rëndësishëm ishte edhe Albian Ajeti, vëllai i vogël i Arlind Ajetit, nga i cili Christian Panuçi pret sinjale pozitive për t’iu bashkuar sulmit të Kombëtares shqiptare.

20-vjeçari vrapoi, krijoi hapësira dhe në minutën e 61-të realizoi golin e dytë të ndeshjes për Baselin, që rezultoi edhe rrjeta e fitores përballë Thun-it .

Ky ishte goli i dytë i Albian Ajetit prej rikthimit te Baseli, ndërsa në javët e para të këtij edicioni në Superligën zvicerane sulmuesi kishte realizuar edhe 3 gola në shtatë ndeshje me fanellën e St. Gallen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency