Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Xhaka dhe Llullaku, mungesat e sigurta ndaj Italisë

Shqipëria do të vuajë mungesat e disa futbollistëve edhe për sfidën e fundit eliminatore me Italinë që do të zhvillohet në “Loro Borici” të Shkodrës. Të paktën dy prej kuqezinjve, që ishin në fushë në Alicante, Taulant Xhaka dhe Azdren Llullaku, kanë plotësuar numrin e kartonëve të verdhë, që u mohon praninë në fushë ndaj të “kaltërve”. Mungesa këto të rëndësishme për Panuccin, i cili edhe ndaj Spanjës ishte i detyruar të bëntë ndryshime të shumta në formacionin titullar.

Xhaka në fakt sapo ishte kthyer në kombëtare pas përplasjes që pati me ish-trajnerin De Biazi, ndërsa për Llullakun ishte sfida e tretë radhazi në rolin e titullarit. Mungesa të tjera të rëndësishme për arsye dëmtimi janë Strakosha, Cikalleshi.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....