Premier League

Xhaka “përqafon” Artetan: Nuk u largova prej tij, më dha një shans të dytë

Granit Xhaka iu kthye edhe një herë përplasjes me tifozët e Arsenalin vitin e kaluar, që e detyruan të bënte gati valixhet, por në momentet e fundit ndërroi mendje. Çfarë e bëri mesfushorin shqiptar të bënte prapakthehu atëherë kur thyerja me klubin londinez ishte totale?

“Të gjithë e dinë se çfarë ndodhi mes meje dhe tifozëve. Nuk ishte kohë e mirë, – tha ai për “BT Sport”. – Por, mbase ishte çelësi, sepse u ktheva më i fortë se kurrë, kështu që mësova shumë nga ajo situatë. Shpresoj që edhe fansat të kenë nxjerrë mësime. Gjithmonë thosha me vete, por edhe me tifozët: Hyj në fushë për të dhënë 100 për qind çdo ndeshje. Njerëzit kanë filluar të më kuptojnë gjithnjë e më shumë. Duhet të jem i sinqertë, isha shumë afër largimit nga klubi. Kam pasur, deri në atë moment, një kohë të shkëlqyeshme tek Arsenali. Por, pas asaj që ndodhi, natyrisht e pashë veten shumë poshtë, sepse nuk e prisja nga njerëzit, nga fansat.

Asnjëherë nuk e kisha menduar largimin nga klubi, por pasi asaj që ndodhi, sigurisht që mendova për këtë.

Kur Mikel Arteta erdhi si trajner, pata një takim shumë të mirë me të. Biseduam hapur. Ai më ktheu dhe më dha një shans të dytë, më tha se besonte tek unë. Për këtë, jam përpjekur t’i jap gjithçka.”

Xhakës, në fakt, i duhet “një natë e gjatë dimri” për të mbaruar lëvdatat për Artetan.

“Që kur Mikel ka ardhur në këtë klub, shumë gjëra kanë ndryshuar. Ai ka ndryshuar mentalitetin, shpirtin e grupit. Të gjithë e dinë saktësisht se cila është puna e tyre. Kemi një plan të qartë të lojës. Ai na përgatit vërtet shumë, stërvitemi me lumturi. Me të po bëjmë një punë të mahnitshme”.

27-vjeçari, gjithashtu, u pezullua nga skuadra për pesë ndeshje, por e rifitoi vendin e tij dhe, tetë muaj më pas, është përsëri lojtar i rregullt i formacionit fillestar.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency