Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Xhihani: Ballist Morina vizitoi Kombëtaren, tifozët me simbolet “kuqezi” duhet të tregohen të kujdesshëm

Kombëtarja shqiptare ndodhet në Pragë, ku mbrëmjen e kësaj të enjteje do të ndeshet me Republikën Çeke për kualifikueset e EURO 2024, sfidë që transmetohet live në “SuperSport 2”/Digitalb.

Gazetarët e “SuperSport”, Elvis Rexha dhe Sokol Xhihani që do jenë me ne në një maratonë transmetimi në “Sport News” nga Praga, ka sjellë informacionet më të fundit nga Kombëtarja.

Lexoni edhe:

Xhihani zbuloi se një nga tifozët më të zjarrtë të “kuqezinjve”, Ballist Morina ka vizituar ekipin në ambientet e hotelit ku ndodhen.

“Ballist Morina ndodhet në Pragë, ka takuar nga afër lojtarët në ambientet e hotelit. Megjithatë nuk e dimë nëse do të jetë në stadium apo jo.”-tha Sokol Xhihani.

Ndër të tjera ata na informuan se nuk do të lejohen persona me simbolet e Kombëtares shqiptare, në sektorët e tjerë të stadiumit “Fortuna Arena”, përveç sektorit të caktuar për tifozerinë “kuqezi”.

“Kanë dhënë urdhër që tifozët shqiptarë me simbolet kombëtare nuk do të lejohen në sektorë të tjerë të stadiumit ”Fortuna Arena’ përveç sektorit të caktuar për ta për ta.”-deklaroi më tej gazetari i “SuperSport”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...