Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Xhixha pranë Qarabag, mësohet kohëzgjatja e kontratës dhe sa do fitojë Tirana

Redon Xhixha pritet që të transferohet te Qarabag në Azerbajxhan.

Palët pritet të takohen këtë të dielë, nesër, për të diskutuar për detajet finalë dhe nëse do të gjejnë dakordsinë për çdo gjë, do të hidhet edhe firma në kontratë.

Burime për “Supersport.al” bëjnë me dije se sulmuesi do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare, ndërsa ka kjo shitje Tirana do të marrë plot 550 mijë euro.

Kjo lëvizje do të jetë një humbje sa i takon golave për kryeqytetqsit, pasi deri në këto momente 24-vjeçari kryeson listën e golashënuesve të Superiores, me 11 gola, por nga ana tjetër ky transferim do të mbushte arkat e klubit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...