Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Xhuliano Skuka debuton në Ligue 2, por Metz merr vetëm një pikë

Vjen momenti i debutimit të Xhuliano Skukës te skuadra e Metzit, në Francë. I shitur për 1.4 milionë euro në klubin francez, ish-sulmuesi i Partizanit luajti në minutat e fundit në sfidën përballë Rodez, e mbyllur pa fitues (1-1).

Skuka ishte në stolin e rezervave, për t’u hedhur në fushë në minutën e 83-të, në vend të Maziz, pak pasi skuadra mike kishte shënuar golin e barazimit. Edhe pse në minutën e fundit të kohës së rregullt Rodez mbeti me 10 lojtarë (u ndëshkua me karton të kuq Mpasi), Metzi nuk ia doli të gjente golin e fitores në këtë sfidë të javës së 21-të të Ligue 2.

Skuadra e Skukës me vetëm një pikë të fituar në këtë ndeshje, rrëshqet në vendin e pestë me 33 pikë.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...